Polish (Poland)English (United Kingdom)
Zapraszamy do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 listopada 2010 11:35

Szanowni Państwo! Drodzy  Przyjaciele!

W imieniu Prezydium Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej (IASK) i Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie mamy przyjemność zaprosić Państwa na 12 Międzynarodową Konferencję Naukową „Sport Kinetics 2011” do stołecznego, królewskiego miasta Krakowa.
Kraków był przez ponad 600 lat stolicą Polski.
Na wzgórzu Wawelskim znajduje się dawna rezydencja królów. Miasto kontynuując tradycje swojej ponad dwudziestowiekowej historii jest obecnie ważnym centrum kultury narodowej i nauki. Świadczą o tym liczne muzea, a także zachowane w bardzo dobrym stanie od czasów średniowiecza zabytki: kościoły, synagogi, cmentarze, kamienice, rzeźby umieszczone nawet w kopalniach soli, znajdujących się w okolicznych miejscowościach. Są to dowody mówiące o trwałej łączności Polski z kulturą europejską i światową. W 2009 roku Kraków odwiedziło 7, 3 mln turystów, w tym 2,1 mln z zagranicy.  Kraków to przede wszystkim miasto uniwersyteckie. W 1364 roku utworzono w nim Uniwersytet,  który nosi nazwę Uniwersytet Jagielloński. O jego roli w dorobku światowej nauki i kultury duchowej mówią nazwiska słynnych wychowanków uniwersytetu, z Mikołajem Kopernikiem i papieżem Janem Pawłem II na czele. Obecnie w Krakowie działa kilkadziesiąt wyższych uczelni. Studiuje w nich około 200 000 studentów.

Przyjmuje się rok 1927 za datę powstania Akademii Wychowania Fizycznego, ale w strukturach  Uniwersytetu Jagiellońskiego można znaleźć początki jej działania już w 1893 roku. Obecnie uczelnia posiada trzy wydziały: Wychowania Fizycznego i Sportu, Rehabilitacji Ruchowej i Turystyki i Rekreacji. Pięknie położony w parku kampus uczelni, blisko Starego Miasta (około 3 km), z nowoczesnymi obiektami dydaktycznymi, sportowo-rekreacyjnymi i hotelowymi jest atrakcyjnym miejscem studiowania i uprawiania sportu. Kadra naukowo-dydaktyczna zapewnia studentom bardzo dobre przygotowanie do pracy zawodowej i naukowej. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie jest zaliczana do najlepszych uczelni w Polsce. Studenci z dumą noszą na koszulkach napis: „University School of Physical Education, Cracow - the Best College of Poland”.

Wierzymy w to, że wszyscy, którzy przyjadą na 12 Jubileuszową konferencję Sport Kinetics 2011, przekonają się, że wybór Krakowa na miejsce jej organizacji, to bardzo dobry wybór. Najmłodszy w Polsce Rektor wyższych uczelni zaprasza naukowców a także nauczycieli wychowania fizycznego i rekreacji, trenerów, lekarzy i fizjoterapeutów, jak również studentów i doktorantów zainteresowanych teraźniejszością i przyszłością badań nad ludzką aktywnością ruchową do Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W jej murach, jak i w stołeczno-królewskim mieście, będziemy mieć okazję do wymiany wiedzy na temat;  nowych kierunków badań, technik, procedur, jak  i aplikacyjnych oraz teoretycznych osiągnięć w zakresie poznania nauki o ruchach człowieka oraz jej skutków dla jego zdrowia i osiągnięć sportowych w różnych okresach ontogenezy. Na pewno inspirację do dyskusji będą wykłady znanych naukowców w sesji plenarnej.

Nie bez znaczenia może być fakt spotkania się ze sobą na kolejnej konferencji pod przewodnictwem prezydenta, założyciela Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej (International Association of Sport Kinetics – IASK), które w 2011 roku będzie obchodzić 20-lecie swojego powstania. Tradycyjnie zachęcamy młodych naukowców do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy referat i plakat konferencji. Planujemy w podsumowaniu obrad wręczenie młodym uczonym pucharów, dyplomów i medali N. Bernsteina … w kopalni soli!

Organizatorzy konferencji zapewnią wieczorem, w czasie wolnym: grill przy ognisku, występy zespołu ludowego, pokazy gimnastyczne, a także możliwość zwiedzenia atrakcji turystycznych i … rozegranie zawodów w polskiej grze w ringo o Puchar Prezydenta IASK. Od 22. do 24. 09 2011 r. będzie można przekonać się, że Akademia Wychowania Fizycznego z jej gościnnym otoczeniem jest idealnym miejscem na obrady konferencyjne, a także na potrzebny po pracy relaks i wypoczynek.

Zapraszamy do Krakowa

Faksymilie

Poprawiony: czwartek, 08 września 2011 10:29
 

Magiczny KrakowLicznik odwiedzin

18565 (3)